Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Ołówki grafitowe artystyczne Castell 9000 Faber-Castell

Ołówki grafitowe artystyczne Castell 9000 Faber-Castell

Ołówki z serii Castell 9000 niemieckiej marki Faber-Castell w heksagonalnej oprawie z miękkiego drewna w gamie 16 twardości od 6H do 8B dostępne w sprzedaży pojedynczo, na sztuki.

Sortuj i wybieraj ołówki grafitowe Castell:


Wybierz ilość i dodaj
Wybierz ilość i dodaj

Castell 9000 – ołówki profesjonalne

Ołówki z serii Castell 9000 mają już swoją renomę. Produkowane są od początku XX wieku i niezmiennie cieszą się zaufaniem artystów plastyków, projektantów i ilustratorów. Z założenia spełniają najwyższe normy jakości i estetyki.

Bardzo dobry w ołówkach Castell 9000 jest grafitowy wkład, który się nie osypuje i zachowuje odporność na szkodliwy wpływ światła. Możesz wybrać dowolny odcień czerni i stopień twardości, ponieważ jest ich aż 16: od 6H do 8B. Standardowo najciemniejszą, głęboką czerń otrzymasz rysując ołówkami miękkimi od 8B do 2B. Twardości pośrednie B, HB, F – doskonale sprawdzą się w delikatnym szkicowaniu. Pozostałe rozmiary H – 6H są typowymi twardymi ołówkami technicznymi dla inżynierów.

Na uwagę zasługuje heksagonalny kształt drewnianej oprawki. Sześciokątny przekrój uniemożliwia sturlanie się ołówka ze stołu lub biurka. Ponadto ułatwia trzymanie ołówka w dłoni i daje pewne prowadzenie linii. Z tego powodu jest dobry do nauki pisania. Ekologiczny wodny lakier, który pokrywa oprawkę i miękkie drewno z ekologicznie prowadzonych upraw nie zaszkodzi dziecku, nawet jeśli dziecięcym zwyczajem będzie brało ołówek do ust.

Spośród innych ołówków serię Castell wyróżnia zastosowanie w produkcji technologii SV. To specjalny podwójny sposób klejenia grafitowego rdzenia i drewnianej oprawki, który gwarantuje jego trwałość nawet po upadku. Te ołówki nie łamią się i nie pękają podczas temperowania. Unikasz stresu podczas ostrzenia. Wstrząsy i upadki ołówków w plenerze czy podróży nie grożą połamaniem – na pewno grafit będzie w całości.

Castell 9000 – ołówki uniwersalne

To ich jakość decyduje o uniwersalności. Oczywiście mistrz doceni wszystkie walory tych ołówków i umiejętnie je wykorzysta, ale nie zmienia to faktu, że zachwycą także amatora. Sprawdzą się w rękach hobbystów, studentów i uczniów. Są lekkie i wygodne. Można je użyć w nauczaniu pisania, rysowania i cieniowania. Dobre do konturowania i pokrywania większych powierzchni; do delikatnego szkicowania i rysowania realistycznego; do komiksu i rysunku technicznego. Wybierz tylko właściwą twardość, albo cały komplet w metalowym etui. Jeśli nie jesteś pewien, na którą opcję się zdecydować, chętnie podpowiemy.

Faber-Castell to marka dla Ciebie

Ołówki marki Faber-Castell to produkt dla Ciebie, bo daje gwarancję komfortu podczas rysowania i pewność jego efektów. Ponadto piękny design i staranne wykonanie charakterystyczne dla wszystkich produktów Faber-Castella, będąc w swej naturze luksusowe, wniosą do twojej pracowni pozytywne emocje. Jak wielu innych artystów, Ty także polubisz markowe ołówki Castell 9000.

Pamiętaj, że do pracy z ołówkiem potrzebne są też gumki do wycierania ołówka, temperówki i papier. Znajdziesz je w ofercie naszego sklepu.

Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera