Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Grunty i kleje malarskie

Grunty i kleje malarskie

Pierwszy krok w malarstwie artystycznym to odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie podłoża pod nowe dzieło sztuki. Szeroka oferta klejów i gruntów różnych producentów daje możliwość efektywnego i trwałego malowania na wszelkiego rodzaju podłożach.

 


Wybierz ilość i dodaj
Wybierz ilość i dodaj

Grunty malarskie

Grunt malarski (gesso) to farba podkładowa. Jej zadaniem jest zwiększenie przyczepności farb artystycznych do podłoża. Uszczelnia podłoże, dzięki czemu farby nie przesiąkają na drugą stronę. Ułatwia pracę na różnych powierzchniach (tynk, drewno, płótno, gips, kamień, plastik, szkło czy metal) i w różnych technikach.

Po co gruntować podłoża?

Zadaniem gruntu jest wyrównanie powierzchni oraz nadanie jej odpowiedniej struktury. To dzięki niemu możesz uzyskać efekty niedostępne w kolejnych etapach tworzenia. Wszytko to oznacza, że  bez dobrego gruntu trudno stworzyć dobry obraz, dlatego zatroszczyliśmy się  o to, żebyś mógł znaleźć w naszej ofercie najlepsze grunty uznanych producentów. W zależności od potrzeb gesso mają różną konsystencję i strukturę. Pozwala to dopasować rodzaj gruntu do techniki i zamierzenia artystycznego. Grunt po wyschnięciu jest wodoodporny, póki jest mokry można go zmyć wodą z mydłem. Dobrze przygotowane podłoże, to podwalina każdego dzieła sztuki.

Kleje naturalne

Kleje naturalne organiczne od dawna stosowane są w malarstwie sztalugowym i konserwacji rzeźb, papieru, drewna, malowideł i różnych detali. Rozróżnia się kleje organiczne roślinne (produkowane ze skrobi, pektyny, naturalnych żywic, dekstryny) i zwierzęce (kostny, króliczy, rybi, skórny, kazeinowy). Kluczową właściwością klejów naturalnych jest ich odwracalność.

Kleje królicze i skórne

Charakteryzują się doskonałą adhezją – niezastąpione przy tworzeniu i konserwacji malowideł sztalugowych i ściennych oraz w pozłotnictwie. Do przeklejania podobrazi olejnych, tradycyjnie używany jest klej króliczy. Kupisz go u nas w formie granulek, które rozrabia się z wodą w stosunku 1:13. Uzyskana konsystencja powinna być galaretowata, sprężysta. Przy silniejszym nacisku, klej powinien pękać tworząc nieregularne linie. Jeśli linie są gładkie, oznacza to że jest zbyt mocny i trzeba go rozcieńczyć przez dodanie wody i ponowne podgrzanie. Dostępne u nas kleje pochodzą od sprawdzonych producentów i dla twojej wygody dostępne w różnej gramaturze.

Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera