Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Cienkopisy – narzędzia do rysunku technicznego i Zentangle

Cienkopisy – narzędzia do rysunku technicznego i Zentangle

Nowoczesne pisaki kreślarskie z trwałym tuszem, używane zamiast rapidografu w pracowniach architektonicznych, projektowych i dekoratorskich.


Wybierz ilość i dodaj
Wybierz ilość i dodaj

Decydując o wyborze właściwego cienkopisu należy zwrócić uwagę na tusz, który go wypełnia i jakość końcówki kreślarskiej.

Pisaki kreślarskie z tuszem o archiwalnej jakości

Tusz kreślarski wypełniający cienkopisy techniczne powinien dobrze rozprowadzać się na kalce technicznej i bristolu, bez pajączków i rozmazywania się. Bezwzględnie musi charakteryzować się trwałością, odpornością na wodę, upływ czasu i szkodliwe promienie słońca. Te cechy posiadają tusze renomowanych producentów. Polecić można nowoczesny wodny tusz Pigma japońskiej Sakury oraz dobrze znany Ecco Pigment firmy Faber- Castell.

Cienkopisy o specjalistycznych, precyzyjnych końcówkach

Pisząca końcówka w cienkopisie kreślarskim jest metalową rurką o średnicy odpowiadającej szerokości linii, którą pisak ma kreślić. Ta rurka zabezpiecza fibrową końcówkę przed zniekształceniem w trakcie pisania i zniszczeniem w podczas kreślenia przy linijce. Uwaga! Rozmiar cienkopisu, czy jego numer nie zawsze jest miarą milimetrową. Tak jest w przypadku japońskich Micronów. Mają następujące oznaczenia: 003=0,15mm, 005=0,2mm, 01=0,25mm, 02=0,3mm, 03=0,35mm, 04=0,4mm, 05=0,45mm, 08=0,5mm. Rozmiary cienkopisów Ecco Pigment podane są od razu w milimetrach.

Doskonały pisak do metody Zentangle

Precyzyjna i nie zmieniająca kształtu końcówka cienkopisów kreślarskich doskonale nadaje się do rysowania skomplikowanych wzorów Zentangle. Cienkie końcówki dają możliwość rysowania niezwykle delikatnych i misternych detali. Dobrej jakości tusz nie rozmazuje się i nie tworzy tzw. „pajączków”. Rysunek jest przejrzysty, wyraźny i czysty. Może być też kolorowy, bo Microny są dostępne również z tuszem w ośmiu kolorach.

Cienkopisy na sztuki i w kompletach

Techniczne pisaki dostępne są w sprzedaży pojedynczo i w zestawach komponowanych z trzech, sześciu, a nawet dziewięciu sztuk. Mogą być wszystkie czarne, ale również kolorowe. Największy zestaw składa się z kolorów: pomarańczowego, brązowego, czerwonego, różowego, fioletowego, zielonego, niebieskiego, czarnego i sepii. W niektórych kompletach dołączony jest również pisak z końcówką w kształcie pędzelka.

Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera