Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Media malarskie do farb akrylowych

Media malarskie do farb akrylowych

Produkowane są na bazie tych samych żywic, co artystyczne farby akrylowe. Dostępne w ogromnej różnorodności. Jesteśmy przekonani, że w bogatej ofercie naszego sklepu wybierzesz te, których potrzebujesz do realizacji twórczych zamysłów. Można je podzielić na działające bezpośrednio na kolor, połysk i strukturę farby, żele strukturalne i fakturowe, pasty modelujące. Mieszanie ich ze sobą i z farbami daje nieograniczone możliwości uzyskiwania unikalnych efektów.


Wybierz ilość i dodaj
Wybierz ilość i dodaj

Po co stosować media akrylowe

Dla uzyskania niepowtarzalnych efektów oraz żeby zwiększyć trwałość i przyczepność farby, podbić połysk i kolor, nadawać warstwom przezroczystość i głębię, ułatwiać nakładanie farb na podłoże, zmieniać strukturę farby, nadawać fakturę podkładom, wyrównywania, bądź różnicowania połysku. Media mogą opóźniać schnięcie, co w malarstwie akrylowym ma duże znaczenie.

Media zmieniające właściwości farby

Media błyszczące podnoszą połysk i przejrzystość koloru, a także polepszają przyleganie i trwałość farb. Idealne do nadawaniu połysku lub nakładania cienkich przejrzystych warstw o błyszczącym kolorze. Media matowe stosowane są do płaskich, gładkich wykończeń. Utrwalają kolor podnosząc jednocześnie przejrzystość, przyleganie i trwałość. Media opalizujące połączone z farbą nadają jej perłowy efekt. Najlepsze efekty uzyskuje się przy użyciu z farbami przejrzystymi na ciemnych podłożach. Dostępne są też media opóźniające wysychanie i wygładzające lub rozrzedzające strukturę farby.

Żele strukturalne

Żele strukturalne produkowane są na bazie żywicy akrylowej. Przeznaczone do stosowania na większych elementach i strukturach niż media w płynie. Żele o zagęszczonej strukturze są odpowiednie do dowolnych aplikacji na bardzo trwałych powierzchniach. Można nimi tworzyć faktury o zróżnicowanym bądź jednorodnym rozłożeniu elementów struktury. Dostępne w różnej granulacji. Żele mineralne zawierają cząstki pumeksu, piasku o różnych granulatach i zagęszczeniu. Żele ze szklanymi kulkami pozwalają na uzyskanie efektu kamieni szlachetnych.

Pasty modelujące

Odpowiednie do modelowania i ścierania, idealne do budowania niezwykłych faktur, należą do najcięższych mediów i tylko niektóre z ich nadają się do zastosowania na płótnie. Tworzą miękką, rzeźbiarską strukturę, można nimi budować wiele warstw. Doskonałe do mieszania z farbami.

Malarstwo akrylowe w swej istocie otwarte jest na nowoczesność i eksperyment. Jako nowa technika malarska obficie czerpie z najnowocześniejszych propozycji przemysłu chemicznego. Artysta ma do dyspozycji: - środki opóźniające schnięcie farb akrylowych; które mogą mieć postać płynu lub żelu; - środki nabłyszczające oraz nadające nowe odcienie barwom np. perłowe, fosforyzujące czy fluorescencyjne; - środki zmieniające konsystencję farby na płynną, gęstą lub strukturalną w postaci płynów, żeli, a także past wzbogaconych w minerały; - środki do mycia narzędzi malarskich, a nawet rozpuszczające wyschniętą już farbę akrylową. Szczegółowe opisy poszczególnych preparatów pozwolą wybrać najodpowiedniejszy do realizacji konkretnego projektu artystycznego, a może nawet zainspirują twórcę.

Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera