Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Kaligrafia, stalówki, pióra

Kaligrafia, stalówki, pióra
Kaligrafia to sztuka pięknego pisania o długiej i bogatej historii, która wciąż inspiruje artystów. Jest środkiem wyrażania ekspresji artystycznej ale także sposobem na poprawę pisma ręcznego, rozwijanie kreatywności i relaks.
Aby zacząć swoją przygodę z kaligrafią, skorzystaj z narzędzi marki Kuretake i Winsor&Newton lub Daley-Rowney, które oferują stalówki, pióra i tusze dedykowane tej sztuce.

Wybierz ilość i dodaj
Wybierz ilość i dodaj

Kaligrafia przybory, czyli czym pisać?

Podstawowe przybory do kaligrafii, w które musisz się zaopatrzyć, to stalówka z obsadką, odpowiedni tusz i papier . Naukę kaligrafii ułatwią Ci pióra kaligraficzne lub pisaki, bo niwelują ryzyko kleksów. Stalówki to metalowe końcówki, które montuje się na obsadkach lub piórach. Mają różne kształty i rozmiary, które wpływają na grubość i kształt linii, co ma decydujący wpływ na styl pisma.

Oprócz tradycyjnych stalówek w obsadkach są pióra kaligraficzne, które mają wbudowane stalówki lub wymienne końcówki. Pióra kaligraficzne mogą być napełniane atramentem za pomocą naboju, pompki lub zanurzania w kałamarzu. Pióra kaligraficzne są wygodne w użyciu i zapewniają płynny przepływ atramentu. Jeśli chcesz praktykować kaligrafię chińską lub japońską, zamiast stalówek wybierz pędzle do kaligrafii. Są to pędzle okrągłe o miękkim włosiu, które umieszcza się na drewnianym trzonku.

Papier do kaligrafii tradycyjnej i japońskiej

Papier do kaligrafii jest ważnym elementem tej sztuki, ponieważ wpływa na jakość i efekt końcowy pisma. Powinien być gładki, ale nie za śliski, i nie zbyt chłonny, aby atrament nie rozmazywał się i nie przenikał przez kartkę. Doskonałe są papiery Clairefontaine, Calligraphy, Art Ink Koh-I-Noor. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać papier do techniki kaligrafii. Szczególnie wyróżnia się papier do kaligrafii japońskiej i chińskiej. Dlatego najlepiej wybierać bloki papieru specjalnie dedykowane do różnych technik kaligrafii.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór stalówek, piór i pędzli do kaligrafii, a nawet kompletów do kaligrafii w atrakcyjnych cenach i wysokiej jakości.
Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera