Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Kategorie

Markery, pisaki – przybory do precyzyjnego kolorowania

Markery, pisaki – przybory do precyzyjnego kolorowania

Nowoczesne markery i tradycyjne flamastry konieczne w pracowni artysty malarza, ilustratora, dekoratora i projektanta.

Popularne kategorie w sklepie

Zobacz więcej kategorii

Farba w wygodnym uchwycie

Pisak jest najwygodniejszym narzędziem, jeśli chodzi o szybki i wyrazisty rysunek. O jego walorach decyduje farba lub tusz, który go wypełnia. Uznane już Promarkery firmy Winsor & Newton i Kurecolor z Kuretake wypełnione są tuszem na bazie alkoholu, który zapewnia trwałość rysunku. Jednocześnie jest on transparentny i dobrze łączy się z innymi kolorami. Tusze alkoholowe szybko wysychają, więc dobrą decyzją jest zaopatrzenie się w blender, który umożliwia nanoszenie zmian, złagodzenie koloru i rozmazanie linii łączących pociągnięcia pisakiem.

Tusz na bazie wody wypełnia pisaki takie jak Clean Color z Kuretake czy Ecoline Brush Pen Talensa. Twórcom przyświecała idea, by farbę akwarelową zamknąć w wygodnym pisaku. Działa on więc jak pędzel wypełniony farbą wodną. Kolory są transparentne, więc można uzyskać nowe odcienie przez nakładanie kolejnych warstw barwnych.

Farba olejna – rozpuszczalnikowa jest atutem np. japońskich pisaków Pen-touch. Jest permanentna, trwała i szybkoschnąca. Kryje każdą powierzchnię: oczywiście papier, ale też szkło, plastik, metal i drewno. Trzeba tylko pamiętać, by przed użyciem dobrze ją wymieszać przez potrząsanie ukrytą wewnątrz kulką. Farby rozpuszczalnikowe ponadto mają zdolność wiązania pigmentu złotego i srebrnego.

Flamaster z końcówkami okrągłymi, płaskimi i pędzelkowymi

Tradycyjne mazaki z okrągłą końcówką rysują miękką okrągłą linię. Dla zakreślenia większych powierzchni lepsze są markery z szerokimi płaskimi końcówkami, które mogą być ścięte prosto lub ukośnie. Bardzo praktyczne i coraz popularniejsze są aplikatory w kształcie pędzla. Bywają one z gąbki silikonowej, jak Ecoline Brush Pen lub z włosia nylonowego jak Clean Color Real Brush. Dają szerokie możliwości kreślenia wąskiej linii lub zamalowywania większych powierzchni tak, jak się to robi pędzlem.

Marker do kolorowania dużych powierzchni

Do kolorowania dużych powierzchni najlepiej nadają się markery, które aplikują kolor tak, by zakreślana powierzchnia była jednolita w kolorze bez wyraźnych znaków ruchów ręki. Konieczny jest tusz, który łatwo rozpłynie się na powierzchni papieru i szeroka końcówka w kształcie pędzla. Dedykowane do papieru są Ecoline Brush Pen Talensa, Curecolor Kuretake, Promarkery firmy Winsor&Newton – dają świetne efekty malarskie, rysunkowe.

Decydując się na wybór markera warto rozważyć jaka farba i końcówka pisaka będzie najlepsza dla konkretnego projektu. Warto używać specjalnych bloków lub papieru do markerów. Odpowiednia powierzchnia pozwala w pełni wykorzystać właściwości flamastrów, używać blendera i mieszać kolory. Brak nasiąkliwości papieru znacznie wydłuży czas pracy pisaka.

Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera