Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Werniksy do farb wodych

Werniksy do farb wodych
Werniksy do zabezpieczania artystycznych farb rozcieńczalnych wodą, czyli akwarel, gwaszy i temper to specjalna grupa produktów, której zadaniem jest zapewnienie trwałości i zachowanie uroku malarstwa farbami wodnymi.
Wiodący producenci farb i mediów dla artystów i konserwatorów jak Talens czy Schmincke opracowali doskonałe receptury werniksów do farb wodnych, które nie uszkadzając delikatnej powierzchni malarskiej, tworzą na niej wysoce transparentną i trwałą warstwę ochronną. Ich jakość i użyteczność sprawiły, że stały się niezbędnym elementem wyposażenia pracowni konserwatora dzieł sztuki, artysty malarza, a także amatorów i hobbystów.

Wybierz ilość i dodaj
Wybierz ilość i dodaj

 

Główne korzyści korzystania z werniksów do farb wodnych


Prace akwarelowe i gwasze, w trosce o ich ochronę, eksponuje się osłonięte szkłem. Jednak cechą charakterystyczną szkła jest odbijanie światła, co zniekształca wygląd namalowanego obrazu. Dlatego użycie odpowiedniego werniksu do zabezpieczenia dzieła malarskiego daje także szansę na optymalną percepcję obrazu.
 

Doskonała ochrona

Werniksy do farb wodnych stanowią niezawodną barierę ochronną dla Twoich dzieł sztuki. Chronią malowidła przed działaniem wilgoci, kurzem, zarysowaniami i blaknięciem kolorów. Dzięki temu, Twoje prace będą zachwycać swoją jakością i intensywnością przez długie lata.
 

Bezpieczne dla farb wodnych

Specjalna formuła werniksów została opracowana z myślą o farbach wodnych, co gwarantuje, że nie naruszą one struktury i właściwości malowidła. W pełni bezpieczne w użyciu, pozwalają zachować integralność dzieła artystycznego.
 

Różnorodne wykończenia

Nasza oferta werniksów do farb wodnych obejmuje różne wykończenia, takie jak mat, półmat, połysk czy satyna. Dzięki temu, możesz wybrać efekt, który najlepiej podkreśli charakter Twojego obrazu lub dzieła sztuki. Możesz ten efekt także modyfikować przez nakładanie wielu warstw lub łączenie werniksów o różnym stopniu połysku.
 

Łatwa aplikacja

Werniksy wodne są łatwe w aplikacji. Możesz wybrać werniksy w postaci aerozolu lub werniksy w płynie, które nałożysz pędzlem. Przestrzegając instrukcji użycia zamieszczonej na opakowaniu z powodzeniem rozprowadzisz werniks bardzo dobrze, zapewniając idealne wykończenie malowidła bez smug i niepożądanych nierówności.


Zastosowania werniksów do farb wodnych


Konserwacja malarskich dzieł sztuki

Werniksy wodne używane są przez konserwatorów, którzy odnawiają akwarelowe dzieła sztuki. Dzięki specyficznym właściwościom tych werniksów, mogą przywrócić blask i ochronę starym i cennym malowidłom.
 

Ochrona prac malowanych akwarelą, gwaszem, tuszem

Werniksy do farb wodnych zostały stworzone z myślą o zachowaniu w dobrej kondycji obrazów wykonanych technikami wodnymi i w tej roli sprawdzają się doskonale. Zapewniają ochronę i wykończenie dzieła, bez zakłócania przezroczystości i delikatności farb wodnych, tuszu, gwaszu, plakatówki.
 

Utrwalenie rękodzieła

Delikatne prace plastyczne wykonane ręcznie także powinny być utrwalone odpowiednim lakierem. Osoby zajmujące się rękodziełem, takim jak decoupage czy scrapbooking, mogą używać werniksów do farb wodnych także do zabezpieczenia i wykończenia swoich prac.
Wchodzisz w profesjonalny świat werniksów do farb wodnych. Skorzystaj i ciesz się doskonałym wykończeniem oraz długotrwałą ochroną Twoich dzieł sztuki.
Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera