Profesjonalne papiery w arkuszach, które zapewnią najlepszy efekt Twoim artystycznym poczynaniom. Masz wybór pomiędzy wysoce specjalistycznymi produktami papierniczymi francuskiej marki Canson, włoskiej Fabriano, a także niemieckiej Hahnemühle.
To od tych producentów sprowadzamy papiery rysunkowe, malarskie i graficzne, w różnych formatach, gramaturach i kolorach dla artystów, studentów i dekoratorów.
Możliwość zakupienia pojedynczych arkuszy pozwala precyzyjnie dobrać najlepszy papier w optymalnym rozmiarze do konkretnej pracy. Twoje dzieło zyska dodatkowy walor wynikający ze struktury i jakości użytego papieru.
Arkusze papieru do rysunku, malarstwa, grafiki i dekoracji
Popularne kategorie w sklepie
Zobacz więcej kategoriiPapiery do nietypowych pomysłów i rozwiązań
Szukasz pomysłu na dekorację weselną, studniówkową czy komunijną? Rozejrzyj się w naszym sklepie. Na pewno spodobają Ci się kolorowe bibuły i kwadratowe kartki do origami, a zachwyci papier welurowy przypominający tkaninę. Zrobisz z nich piękne zaproszenia, kartki okolicznościowe i winietki. A może bukiet papierowych kwiatów albo romantyczne żurawie?
Jeśli pasjonują Cię techniki dekoracyjne, np. Dekupage, polecamy również delikatne papiery ryżowe, białe i z kolorowymi nadrukami, w arkuszach i rolkach.
A może musisz zrobić makietę wieżowca albo statku kosmicznego? Dobrze trafiłeś – zapytaj nas o tektury beermat, eskaboard, przejrzyste folie pet gag i kalki techniczne.
Zalety papieru w arkuszach
- Kupujesz tylko tyle papieru, ile faktycznie potrzebujesz. Możesz więc pozwolić sobie na lepszy karton, który zwykle bywa droższy i cieszyć się oczekiwanymi efektami.
- Tylko arkusze mogą mieć dekoracyjne, poszarpane brzegi, charakterystyczne dla papieru czerpanego.
- Arkusze występują w różnych rozmiarach: np. A4 (21x29,7cm), A3 (29,7x42cm), B1 (70x100 cm), A1(61x86cm) i łatwo je zrolować. Możesz sprawdzić i wypróbować realizację swojego pomysłu na małym kartonie, zanim kupisz duży arkusz. Unikniesz rozczarowania i zbędnych kosztów.
- Możesz skomponować własny oryginalny zestaw papierów, wybierając pojedyncze arkusze w różnych gatunkach, rodzajach i kolorach.
Profesjonalne papiery specjalistyczne
Świadomie sprowadzamy papiery certyfikowane, produkowane w renomowanych fabrykach na nowoczesnych maszynach. Chcemy zapewnić naszym klientom najlepsze produkty na rynku papierniczym.
Białe i kolorowe papiery rysunkowe
W arkuszach polecamy też papiery do rysunku. Najmniejsze A4, a największe B1 – stanowią doskonałą bazę rysunkową, ale szczególnie sprawdzają się we wszystkich technikach plastycznych i dekoratorskich.
Wysokogramaturowe kartony do malarstwa
Szczególnie akwarela potrzebuje wyjątkowego papieru. Dużego formatu obraz akwarelowy żąda specjalistycznego papieru o wysokiej gramaturze, ciekawej fakturze i szczególnej reakcji na wodę. Taki papier znajdziesz w naszym sklepie. Możesz u nas kupić arkusze w formacie B2, B1 i o grubości od 200 g/m2 do 600 g/m2. Będzie to też dobre podłoże malarskie do farb olejnych i akrylowych. Zapytaj więc, a doradzimy optymalny wybór.
Dobrze znoszące wodę i nacisk prasy arkusze do grafiki warsztatowej
Stabilność parametrów i bezkwasowość to bezwzględne wymagania stawiane papierom graficznym. W naszym sklepie znajdziesz gładki papier z Gammy do linorytu i kredowany do sitodruku, a także wytrzymałe, dobrze przyjmujące farbę, kartony do litografii z Cansona z serii Edition. Polecamy Rosaspinę i Fabrię od włoskiego producenta Fabriano, które sprawdziły się zarówno w technikach wklęsłych jak i wypukłych.
Dlaczego papier bezkwasowy?
Pytaj o alkaliczność papieru, zwłaszcza jeśli zależy ci na trwałości pracy. To bardzo ważny parametr, który decyduje o odporności całego rysunku czy obrazu na upływ czasu i niszczące skutki działania światła i powietrza. Najlepszy jest papier bezkwasowy, czyli o ph większym niż 7. Prace rysunkowe i graficzne wykonane na takim papierze są trwałe, a więc większa jest ich wartość.
Jak powstaje papier?
Produkcja papieru jest wciąż unowocześniana. O tradycyjnych technikach przypominają nam poszarpane brzegi i nazwa papieru czerpanego. Dawniej bowiem pulpę papierową nabierano i suszono na specjalnych sitach. Włókna układały się w różnych kierunkach i nierównomiernie, a brzegi papieru były nieregularne. Obecnie tak produkuje się papier w stosunkowo niedużych ilościach. To produkcja ręczna i kosztowna.
Zwykle mamy do czynienia z papierem produkowanym na prasie cylindrycznej lub maszynie Fourdriniera, tzw. ekranie płaskim. Prasa cylindryczna pracuje wolniej i tworzy wstęgi papieru najbardziej zbliżone wyglądem i jakością do papieru czerpanego. Na niej powstają najwyższej jakości papiery z pulpy bawełnianej do grafiki i akwareli. Poznamy je po znaku wodnym, gwarantującym autentyczność papieru.
Najczęściej mamy do czynienia z papierem wyprodukowanym na maszynie Fourdriniera, która jest najpopularniejszą maszyną do produkcji papieru. Jest dużo szybsza niż prasa cylindryczna. Powstają na niej wstęgi papieru z pulpy celulozowej, bawełnianej, z makulatury, a nawet ze zmielonych szmat. Fakturę papieru i jego gramaturę różnicuje się za pomocą odpowiednich filców zakładanych na rolki, a o jego cechach decydują dodatki antygrzybicze, wypełniacze mineralne wybielacze i barwniki.
W ostatnim etapie produkcji taśma papierowa jest cięta na arkusze.
Arkusz jest podstawową postacią papieru, która jest naturalnym skutkiem procesu produkcji. To z niego powstają potem arkusze w różnych formatach oraz różnego rodzaju bloki. Najczęściej oferowane w sprzedaży są papiery w formatach: B1 – 70,00 cm x 100,00 cm B2 – 70,00 cm x 50,00 cm A3 – 29,70 cm x 42,00 cm A4 – 21,00 cm x 29,70 cm A5 – 14,80 cm x 21,00 cm A6 – 10,50 cm x 14,80 cm Istotnym parametrem decydującym o przydatności papieru do konkretnej techniki jest jego gramatura. Jest to liczba, która określa wagę 1 m2 papieru. Im wyższa jest to liczba, tym grubszy jest papier. Na rynku dostępne są papiery o gramaturze: 85 g, 100 g, 150 g, 160 g, 185 g, 190 g, 200 g, 220 g, 250 g, 280 g, 300 g, 320 g, a nawet 400 g.