Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Glina, plastelina, modelina, masa plastyczna

Glina, plastelina, modelina, masa plastyczna
Glina, plastelina, modelina i masa plastyczna to różne rodzaje plastycznych substancji, które służą do tworzenia trójwymiarowych form, rzeźb i figur. Wykorzystasz je w wielu projektach artystycznych, dekoratorskich i edukacyjnych.

Wybierz ilość i dodaj
Wybierz ilość i dodaj

Masa plastyczna, modelina i plastelina dla artystów i amatorów


Wszystkie gliny, glinki, plasteliny, modeliny i różnego rodzaju masy plastyczne, które znajdziesz w naszym sklepie są gotowe do kreatywnego użycia. Z gliny od razu możesz zacząć rzeźbić, a z samoutwardzalnej masy albo kolorowej modeliny stworzysz przepiękną biżuterię.
Miękka plastelina i delikatna ciastolina są propozycją dla dzieci zarówno tych najmłodszych jak i szkolnych. To doskonałe materiały rozwijające umiejętności manualne i przynoszące dużo radości i satysfakcji.
 

Glina i masy samoutwardzalne dla profesjonalistów

Glina rzeźbiarska to masa, która jest najczęściej wykorzystywana przez artystów i terapeutów. Ze względu na swoje właściwości doskonale nadaje się do rzeźbienia i tworzenia wyjątkowych dzieł sztuki. 
Tradycyjnie glina jest naturalnym materiałem, który schnąc twardnieje. Tak zachowuje kształt nadany przez artystę, ale niestety pod wpływem wody mięknie i łatwo zmienia swoją formę. To zaleta tylko w wypadku, gdy nie jesteś zadowolony ze swojego dzieła, albo chcesz użyć tę samą glinę ponownie. Dlatego dla utwardzenia i utrwalenia gliniane przedmioty należy wypalić.

Dziś dostępne są już glinki samoutwardzalne i różnego typu masy samoutwardzalne, które nie wymagają wypalania. Jeśli wyschną, nie zmienią już swojego kształtu. Na uwagę zasługują specjalistyczne klejowe masy epoksydowe do modelowania, które doskonale nadają się do tworzenia precyzyjnych detali i wykończeń, a ze względu na właściwości klejące nawet do trwałych napraw.
 

Plastelina, modelina i inne masy plastyczne dla dzieci

Plastelina jest bardziej miękka i plastyczna niż glina, dzięki czemu jest łatwiejsza do formowania i doskonale nadaje się do zabawy dla dzieci. Jest kolorowa i od zawsze proponowana dzieciom w pierwszych klasach szkoły podstawowej.
Dla młodszych dzieci, nawet kilkulatków, mamy delikatne ciastoliny i modeliny. Przyjemna kleista konsystencja mas plastycznych dla dzieci jest miłym bodźcem rozwijającym manualnie i zaspokajającym dziecięcą ciekawość poznawania różnych struktur i materiałów.
Pamiętaj, towarzysz dziecku podczas zabawy! Troszcz się, by masa, którą bawi się Twoje dziecko była świeża, miękka i nietoksyczna. Kupuj zawsze produkt przeznaczony dla dzieci i używaj go zgodnie z zaleceniami producenta.
Co można zrobić z masy plastycznej takiej jak: glina, plastelina i modelina?
Glinę, plastelinę i modelinę możesz wykorzystać do tworzenia różnych form w zależności od Twoich umiejętności i wyobraźni. Mając do dyspozycji odpowiednią masę plastyczną zwrócić uwagę na indywidualne możliwości użytkownika, a także na cel, dla którego ona może być wykorzystana. Oto kilka pomysłów na to, co zrobić z modeliny, a co można ulepić z plasteliny.

 

Modelina najlepsza do biżuterii

Modelina to masa o cechach, które sprawiają, że jest doskonałym materiałem do wyrobu biżuterii.
1. Jest plastyczna, ale dość sztywna, by precyzyjnie formować i tworzyć wyrafinowane detale.
2. Jest dostępna w bardzo bogatej gamie pięknych soczystych kolorów.
3. Po uformowaniu i utwardzeniu jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia.
Z powodzeniem z modeliny wykonasz branzoletki, naszyjniki, a nawet broszki czy pierścionki. 

 

Glina ceramiczna i modelina do robienia figurek

Najlepsza masa plastyczna do lepienia figurek to oczywiście modelina. Jednak, do większych figur lepiej użyć glinę. 
Z modeliny możesz zrobić małe figurki dekoracyjne albo figurki do gier planszowych.  
Z plasteliny można ulepić przedmioty o niedużych rozmiarach. Plastelina mięknie pod wpływem wyrabiania ciepłymi rękami i większe figury nie są w stanie zachować nadanych im kształtów – uginają się pod własnym ciężarem. Za to jest to doskonały materiał do wielokrotnego użycia. Możesz na nim przećwiczyć i nauczyć się modelowania i rzeźbienia, albo wykonać prototyp rzeźby, którą wykonasz np. w drewnie.
Kasztanowe ludziki klejone na plastelinę, małe plastelinowe zwierzątka, dziecięce rysunki wyklejane kolorową plasteliną - to jest to, co można zrobić z plasteliny. To właśnie z plasteliny powstał Plastuś. Plastelina zapewni wiele godzin dobrej zabawy.
 

Masy epoksydowe do naprawiania, sklejania i modelowania

Dwuskładnikowe masy epoksydowe tzw. Miliputy należą do grupy najbardziej praktycznych substancji. Ich głównym i podstawowym celem jest sklejanie uszkodzonych elementów z plastiku, ceramiki, szkła, metalu, drewna czy kamienia. Po utwardzeniu można je obrabiać w taki sam sposób, w jaki można obrabiać sklejane materiały. 
Jednak fakt, że w pierwszym etapie konieczne jest połączenie w jedną masę dwóch składników, sprawia, że z tej masy można również wykonać drobne elementy i połączyć z wymienionymi materiałami. Łatwo więc o modyfikacje naprawianych przedmiotów ale też o tworzenie przestrzennych dekoracji, elementów gier planszowych. 

Przekonaj się sam, jak glina, plastelina, modelina i masa plastyczna inspirują, rozwijają wyobraźnię i budzą kreatywność. Sprawdź naszą ofertę mas plastycznych dla dzieci, rzeźbiarzy i hobbystów. Zrelaksuj się bawiąc się teksturą i kolorami.
Oferujemy artykuły dla osób w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania.

Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera