Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Kategorie

Farby olejne artystyczne

Farby olejne artystyczne

Tutaj wiemy, jak ważny dla artysty jest bogaty wybór i różnorodność. Farby olejne, to szczególna kategoria, której udzielamy dużo uwagi. Naszą dewizą od blisko 30 lat jest oferowanie najwyższej jakości materiałów. Sprzedajemy farby uznanych, sprawdzonych producentów w rozsądnych cenach. Dostępne są w zestawach i na sztuki, w bardzo szerokiej gamie kolorów oraz w pojemnikach zróżnicowanych pod względem objętości.

Wybierz kategorię farb olejnych:

Popularne kategorie w sklepie

Zobacz więcej kategorii

Dlaczego farby olejne są tak lubiane przez twórców

Farby olejne są bardzo mocno nasycone pigmentem, dlatego bardzo dobrze kryją malowane powierzchnie. Olej absorbuje znacznie większą ilość pigmentu aniżeli np. żywica akrylowa, co przekłada się bezpośrednio na jakość i głębię koloru. Rozcieńczanie farb olejnych za pomocą oleju i rozpuszczalnika pozwala na uzyskani dużej płynności bez utraty intensywności barw. Podczas pracy farba olejna cały czas pozostaje plastyczna, dzięki czemu można mieszać kolory bezpośrednio na płótnie, wygładzać lub wyostrzać kontury, wymazywać farbę za pomocą rozpuszczalnika, stosować przejścia tonalne, dokonywać korekt. Ich specyfika pozwala na tworzenie zarówno w technice impasto, jak i laserunku. Z wymienionych powodów artystyczne farby olejne są od stuleci ulubionymi farbami mistrzów malarstwa. 

Dla kogo

Przede wszystkim polecane są dla studentów, hobbystów, artystów malarzy, konserwatorów zabytków i dla miłośników malarstwa. Ta klasyczna technika warta jest tego, żeby spróbować w niej namalować choćby jeden tylko obraz. W naszym sklepie znajdziesz duży wybór pędzli, gruntówpodobrazi i werniksów, a w razie wątpliwości chętnie pomogą nasi sprzedawcy. 

Czy o tym wiedziałeś?

Malarstwo olejne, to technika posługiwania się farbami powstałymi wskutek połączenia pigmentu ze spoiwem olejnym. Przez długie lata uważano, że technikę olejną wynaleziono w średniowiecznej Europie. Jednak badania malunków naskalnych w grotach na terenie Afganistanu, doprowadziły do zmiany oficjalnego stanowiska historyków sztuki. Okazało się, że datowane na około 650 rok naszej ery obrazy były malowane techniką olejną. Do produkcji farb stosuje się przeważnie olej lniany, konopny, niekiedy też makowy (lub ich syntetyczne odpowiedniki). W praktyce oznacza to, że jeśli zmieszasz barwnik, np. biel ołowianą z olejem lnianym, otrzymasz farbę, której całkowity czas schnięcia wyniesie około siedmiu dni. Pozwala to na powolne, przemyślane kształtowanie dzieła. Istnieją oczywiście różne media przyspieszające schnięcie farb olejnych, które w naszym sklepie dostępne są w bardzo bogatej ofercie.

Malarstwo olejne

Poszukiwania artystyczne nowych technik i środków malarskich zrodziły malarstwo olejne. Ucierając pigmenty ze schnącymi lub półschnącymi olejami roślinnymi, takimi jak lniany, orzechowy, szafranowy czy makowy uzyskuje się farby olejne. Takie spoiwo nadaje farbie wygląd i konsystencję masła oraz specyficzną głębię koloru. To właśnie olej umożliwia przyleganie farby do powierzchni płótna, a długi czas schnięcia pozwala na mieszanie barw i wielokrotne poprawki. Wszechstronność, możliwość malowania na różne sposoby i niespotykana trwałość jest główną przyczyną niezwykłej popularności farb olejnych przez stulecia. Współcześnie artysta nie musi już samodzielnie ucierać farb, ponieważ producenci oferują szeroką ich gamę kolorystyczną i jakościową zarówno w pojedynczych tubach jak i różnej wielkości zestawach.

To tradycyjna technika malarska, oparta na malowaniu farbami, których podstawowym spoiwem pigmentu jest olej. Rozcieńcza się ją olejem, terpentyną lub innym medium do farb olejnych. Olej schnie długo, więc proces twórczy jest długi, szczególnie w technice in pasto. W zamian daje ona możliwość nanoszenia wielu poprawek. Malarstwo laserunkowe, polegające na nakładaniu cienkich warstw transparentnej farby daje powłokę malarską dosyć cienką i łatwiej schnącą, ale wymagającą od artysty perfekcji. Proces schnięcia można skrócić przez zastosowanie sykatywy, a ostateczny wygląd obrazu zmienić przez użycie odpowiedniego medium, na przykład werniksu błyszczącego, satynowego lub matowego.

Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera