Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Kategorie

Pędzle malarskie i szpachelki

Pędzle malarskie i szpachelki

Wybierz i kup artystyczne pędzle malarskie lub szpachelki niezbędne w pracy artysty. Rozumiemy, jak ważna jest dla malarza ich jakość i różnorodność. Dlatego mamy dla Ciebie miękkie pędzle sobolowe i twarde szczeciniaki, pędzle ze sztucznego włosia i nylonowe pędzle z pojemniczkiem na wodę. Na pewno więc w naszym sklepie znajdziesz odpowiedni pędzel dla siebie bez względu na to czy jesteś artystą malarzem, konserwatorem zabytków, studentem czy uczniem, a nawet - kosmetyczką. 

Wybierz kategorię pędzli lub szpachelek malarskich:

Popularne kategorie w sklepie

Zobacz więcej kategorii

Od lat zaspokajamy potrzeby naszych klientów i odpowiadamy na  ich indywidualne życzenia. Sprowadzamy profesjonalne pędzle artystyczne od renomowanych europejskich producentów: Kolibri, Milan, Daler-Rowney, a oryginalne pędzle do wschodniej kaligrafii i malowania tuszem aż z Japonii. Możesz dla siebie wybrać także polskie pędzle firm Restaurohouse i Renesans, które nie ustępując jakością mają przystępniejsze ceny.

Miękkie pędzle z naturalnego włosia dla akwarelistów

Okrągłe i płaskie pędzle Kolinsky, sobolowe „kocie języczki”  czy szerokie pędzle wielbłądzie do lawowania to tylko niektóre z bogatej rodziny pędzli z włosia naturalnego, których potrzebujesz w swojej pracowni. Wszystkie są sprężyste i elastyczne, a dzięki budowie naturalnego włosa doskonale przenoszą farbę. 

Są to najlepsze pędzle do malowania farbami akwarelowymi, ale używa się ich także do rysowania tuszem, do liternictwa, a nawet w kosmetologii. Jeden duży okrągły pędzel z włosia naturalnego, z dobrym szpicem, może wystarczyć do namalowania całego obrazu i do podpisania go pięknymi literami. Zakup pędzla z naturalnego włosia jest zawsze dobrą decyzją.

Pędzle do malowania farbami olejnymi

Do malarstwa olejnego, zwłaszcza gdy malujesz techniką impastu, wybierz szczeciniaki. Tylko twarde i sztywne pędzle ze szczeciny wieprza sprostają wymaganiom gęstej farby olejnej i płótna z wyraźną fakturą. Dlatego każdy producent pędzli posiada je w swojej ofercie, a my w naszym sklepie. Są tanie, trwałe i skuteczne.

Uniwersalne pędzle ze sztucznego włosia

Są alternatywą dla włosia naturalnego. Okazuje się, że w malarstwie artystycznym pędzle ze sztucznego włosia radzą sobie bardzo dobrze, a powszechnie używane są przez hobbystów i szkolne dzieci. Wśród nich są pędzle miękkie i delikatne jak sobolowe, albo twarde i szorstkie jak szczecinowe. Mają różne kształty i wielkości, a nawet pojemniczek na wodę w uchwycie. Kupując pędzel nylonowy zyskujesz profesjonalne i nowoczesne narzędzie malarskie w przystępnej cenie. 

Parametry pędzli, które ułatwią Ci wybór

Włosie w pędzlu może być uformowane w różne kształty:

  • okrągłe: krótkie, długie i wzornikowe do tepowania,
  • płaskie: proste, ścięte ukośnie, „koci język”, wachlarzowe.

Każdy z tych kształtów może mieć różną wielkość. Oznacza się ją numerkami według zasady: im większy pędzel, tym większy numer. Najcieńszy pędzelek będzie miał zatem rozmiar 0. W delikatnych pędzelkach do punktowania i malowania detali najmniejszy rozmiar to 10/0, potem kolejno: 5/0, 3/0, 2/0. Nie zawsze odpowiadają one milimetrom czy centymetrom. Każdy producent stosuje inną numerację. W szerokich pędzlach  płaskich rozmiar często jest podany w calach. (1 cal = 2,54 cm).

Trzonek w pędzlu ma znaczenie przy długiej pracy. Powinien być dobrze wyważony, z drewna lakierowanego lub innego materiału wygodnego w trzymaniu. Ze względu na rozmiar obrazu znajdziemy pędzle długie lub krótkie. Praktycznym rozwiązaniem jest trzonek, który jest równocześnie pojemniczkiem na wodę. To tzw. water brush. Szczególnie przydatny w plenerze.

Istotne znaczenie ma skuwka, która utrzymuje włosie. Najlepiej, żeby była z niklowanego mosiądzu lub nawet złota oraz wytopiona w całości, bez szwu. Nie będzie rdzewieć i gubić włosia. Istnieją także pędzle bez metalowej skuwki, jedynie szyte lub owinięte plastikiem (folią) – to pędzle do zadań specjalnych.

Jak dbać o pędzle?

Pędzle trzeba utrzymywać w czystości. Należy dokładnie myć zarówno włosie, jak i skuwkę, ponieważ nagromadzona farba na skuwce rozszczepia pędzel i niszczy jego szpic. Po zakończeniu pracy farbami wodnymi wystarczy umyć pędzel mydłem, dokładnie spłukać i osuszyć. Uwaga! Nie wolno używać gorącej wody! Powoduje ona zniekształcenie skuwki, rozmiękczenie kleju i wypadanie włosia z pędzla. W wypadku farb olejnych najpierw trzeba pędzel umyć w terpentynie, a potem w mydle lub płynie do mycia pędzli. Dobrze umyte i wysuszone pędzle przechowujemy w pozycji pionowej lub w specjalnym etui.

Profesjonalne pędzle artystyczne wymagają troski, ale odwdzięczają się pięknymi efektami malarskimi.

Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera