Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Werniksy uniwersalne do technik mieszanych oraz wydruków

Werniksy uniwersalne do technik mieszanych oraz wydruków
Uniwersalne werniksy to specjalna kategoria preparatów do zabezpieczania prac plastycznych, które charakteryzują się unikalnym połączeniem różnych materiałów i technik artystycznych, włącznie z elementami drukowanymi. Werniksy do technik mieszanych, które oferujemy, są wszechstronne i sprawdzają się na płótnie, papierze, plastiku i innych, także nieelastycznych powierzchniach. To zasługa specjalistów renomowanych marek jak Talens czy Renesans, którzy starannie zbalansowali składniki werniksów, by zapewnić im maksymalną skuteczność i trwałość. Z powodzeniem zabezpieczą dzieła wykonane różnymi technikami i narzędziami, farbami, pastelami, ołówkami czy takimi elementami jak tkaniny lub gazety.

Wybierz ilość i dodaj
Wybierz ilość i dodaj

Skład werniksów


Składniki receptury werniksów mają decydujące znaczenie o ich przeznaczeniu i działaniu. Są to żywice, rozpuszczalniki oraz dodatki i substancje pomocnicze.
 

Żywice

To główny składnik werniksów. Żywica tworzy trwałą powłokę ochronną na powierzchni malowidła. Stosuje się żywice naturalne, ale najczęściej syntetyczne np. akrylowe czy poliuretanowe.
 

Rozpuszczalniki

Rozpuszczalniki to środki, w których rozpuszczana jest żywica. Ich rodzaj jest dobierany do typu żywicy. One sprawiają, że możesz żywicę rozprowadzić na zabezpieczanej powierzchni. Po aplikacji rozpuszczalnik odparowuje i pozostaje trwała, stabilna powłoka. Typowe rozpuszczalniki to terpentyna, white spirit, izopropanol czy woda.
 

Dodatki i substancje pomocnicze

Wpływają na właściwości produktu. Mogą to być substancje antystatyczne, które zapobiegają osadzaniu się kurzu na powierzchni obrazu. Są to także stabilizatory i utwardzacze, które wpływają na trwałość i odporność warstwy werniksu.
 

Jak używać werniksy uniwersalne?

Werniksy uniwersalne, które można stosować do różnych technik malarskich są preparatami nowoczesnymi o skomplikowanym składzie. Aby zachowały swoje właściwości i nie były szkodliwe dla zdrowia, konieczne jest przestrzeganie instrukcji obsługi umieszczonej na opakowaniu i przestrzeganie zaleceń producenta.
W razie niejasności chętnie udzielimy wszelkich informacji i doradzimy, jaki werniks będzie najlepszy do Państwa projektu artystycznego.
 
Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera