Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Werniksy w płynie do farb olejnych i akrylowych

Werniksy w płynie do farb olejnych i akrylowych
Profesjonalne werniksy w płynie do farb olejnych i akrylowych, renomowanych producentów, jak Talens czy Maimeri, dedykujemy artystom malarzom, pasjonatom sztuki, a nawet hobbystom. Podkreślą one wyjątkowe piękno Twoich dzieł i zapewnią im długotrwałą ochronę. Werniksy w płynie są tradycyjną, najstarszą formą ochrony dzieł malarskich. Współczesne produkty składają się nie tylko z różnego rodzaju żywic naturalnych ale również nowoczesnych syntetycznych, rozprowadzonych w odpowiednich rozpuszczalnikach, wzbogaconych o dodatki nadające werniksom szczególnych właściwości.
Zależy nam, by nasi klienci mieli dostęp do najnowocześniejszych preparatów zabezpieczających ich dzieła malarskie. Dlatego oferujemy werniksy w płynie na bazie żywicy akrylowej lub ketonowej oprócz tradycyjnej damarowej.

Wybierz werniks:


Wybierz ilość i dodaj
Wybierz ilość i dodaj

Werniksy w płynie – kluczowe cechy

Zabezpieczając obraz decydujesz, jaki rodzaj werniksu wybrać- w płynie czy w sprayu. Oto kilka właściwości werniksów w płynie, które musisz znać, żeby podjąć tę decyzję.

Skład werniksów w płynie

Płynna postać werniksu to duże możliwości modyfikowania jego składu.
Przede wszystkim możliwe jest stworzenie produktu według historycznych, tradycyjnych receptur na bazie żywic naturalnych. Możesz więc odtworzyć technologię malarstwa historycznego, szczególnie jeśli zależy Ci na wiernym kopiowaniu dzieł dawnych mistrzów.
Możesz także samodzielne modyfikować właściwości płynnych werniksów przez dodawanie wybranych składników, stosownie do Twoich potrzeb. Możesz zmieniać stopień połysku czy konsystencji.

Ochrona powierzchni malarskiej

Nasze werniksy w płynie są stworzone z myślą o zachowaniu doskonałej jakości Twoich malowideł na lata. Dzięki specjalnej formule, skutecznie chronią powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi, kurzem, wilgocią i promieniowaniem UV. Postać płynna ułatwia nałożenie na obraz grubszej warstwy lakieru, oraz tak aby podkreślić detale, aczkolwiek wymaga to opanowania pewnych umiejętności.

Jak używać werniksów w płynie?

Aby poprawnie nałożyć werniks w płynie trzeba opanować umiejętności operowania pędzlem i przestrzegać pewnych zasad.

Przygotowanie obrazu malarskiego

Obraz namalowany artystycznymi farbami olejnymi czy akrylowymi przed nałożeniem werniksu musi być dobrze wysuszony. Niektórzy producenci zalecają odczekać od chwili ukończenia obrazu nawet pół roku. Przez ten czas obraz może się np. zakurzyć. Konieczne jest więc dokładne oczyszczenie go, aby nakładany werniks nie utrwalił na nim drobinek kurzu albo innych nieczystości. Teraz zadbaj o dobrą wentylację pomieszczenia.

Precyzyjna aplikacja werniksu

Przed użyciem werniksu w płynie, dobrze wstrząśnij opakowanie, aby dokładnie wymieszać składniki. Czasem potrzebne jest zanurzenie buteleczki z werniksem w ciepłej wodzie. Następnie użyj odpowiedniego (pędzla) (https://www.art-plastyczne.pl/pedzle-szczecinowe-kolibri-2530-191) lub wałka do równomiernego rozprowadzenia werniksu na powierzchni malowidła. Nakładaj cienkie warstwy, aby uniknąć nadmiernego namoczenia i zacieków.

Suszenie obrazu pokrytego werniksem

Po nałożeniu werniksu, pozostaw dzieło w pozycji poziomej, na płasko, aby wyschło równomiernie. Unikaj wystawienie obrazu na działanie bezpośredniego światła słonecznego i nadmiernej wilgoci podczas schnięcia. Podczas tego procesu zapewnij wietrzenie pomieszczenia.
Wybierając nasze produkty, zyskujesz pewność, że Twoje arcydzieła zachowają swój blask i doskonałość na wiele lat.

Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera