Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Kategorie

Farby akwarelowe

Farby akwarelowe

Popularność farb akwarelowych sprawia, że niemal każdy zetknął się z tą techniką. Często występują pod nazwą farby szkolne, gdyż chętnie używane są przez uczniów najmłodszych klas. Akwarele są równie atrakcyjne dla adeptów malarstwa, plastyków, artystów malarzy. W naszym sklepie oferujemy odpowiedni rodzaj farb akwarelowych do indywidualnych potrzeb wymagających twórców oraz hobbystów.

Wybierz kategorię farb akwarelowych:

Popularne kategorie w sklepie

Zobacz więcej kategorii

Akwarele dla wymagających malarzy

Przywiązujemy ogromną wagę do jakości sprzedawanych materiałów, dlatego zaopatrują się u nas twórcy i konserwatorzy zabytków, malarstwa i grafiki o najwyższych wymaganiach. Pomagamy dobierać odpowiednie do oczekiwań rodzaje farb. Ze względu na atrakcyjne ceny zaopatrują się tu również ceniący wysoką jakość uczniowie i hobbyści.

Polecane dodatkowe materiały

Nasycenie barwnikiem w malarstwie akwarelowym różnicuje się za pomocą wody. Farby akwarelowe są transparentne, dlatego duży wpływ na efekt końcowy pracy ma faktura, grubość, chłonność i kolor papieru. Papiery czerpane ręcznie lub maszynowo produkuje się z drewna, słomy, ale najcenniejszym surowcem nadal pozostaje len i bawełna. Warto pamiętać, że o jakości papieru akwarelowego decyduje nie tylko jego grubość, ale i chłonność. Mniej chłonne papiery akwarelowe zawierają duże ilości kleju, dlatego Ich powierzchnia jest twardsza. Pędzle rekomendowane w technice akwarelowej, produkowane są z naturalnego włosia, najlepiej sobolowego, które bardzo dobrze zarówno absorbują, jak i oddają wodę.

Akwarela, jak mało która technika malarska wyzwala chęć eksperymentowanie, co powoduje że tworzenie w niej wyzwala niezwykle emocje. Polecana dla twórców poszukujących nieznanych dla siebie środków wyrazu.

Malowanie akwarelami jest najwygodniejszą techniką, od której swoją przygodę malarską rozpoczynają dzieci, a prawdziwi artyści posługując się nią dowodzą mistrzostwa i kunsztu swojego artystycznego warsztatu. Szeroki wachlarz farb akwarelowych w tubkach lub w postaci kostek pozwala na optymalny wybór. Popularnym wśród artystów, studentów sztuki medium rysunkowym i malarskim jest tusz, pozwalający na szybkie, ekspresyjne szkice. Występuje w sztabkach, a także w postaci płynnej i w różnych kolorach. Niezależnie od mnogości receptur wszystkie tusze są doskonałym narzędziem piśmienniczym, rysunkowym i malarskim, odpornym na wilgoć i wpływ światła.

Farby wodne czy akwarelowe

Twórcze dążenia człowieka zrodziły potrzebę pokrywania większych przestrzeni na papierze jednolitą barwą. Odpowiednio dobrany pigment połączony z substancjami wiążącymi i rozpuszczalnymi w wodzie dał w efekcie pierwsze farby. Dziś nazywamy je wodnymi, czyli akwarelami. Ich istotą jest wykorzystanie bieli papieru i transparentności farby do uzyskania blasku światła i bogactwa odcieni barw.

Czy o tym wiedziałeś?

Historia akwareli sięga głęboko w historię ludzkości. Jeśli mieszankę ochry z węglem drzewnym i innymi naturalnymi komponentami nazwiemy akwarelą, to znajdziemy się w epoce malarstwa jaskiniowego. Począwszy od IV w p.n.e na kilka kolejnych stuleci akwarela zdominowała sztukę chińską. Popularność w czasach nowożytnych zawdzięcza malarzom niemieckiego renesansu. W XIII w. uznana za samodzielną technikę malarską, zyskała ogromną popularność na przestrzeni XVIII i XIX stulecia, zwłaszcza w Anglii.

Do stworzenia prawdziwego dzieła sztuki wystarczy małe pudełko farb, kilka pędzlipapier i odrobina wody. Szeroki wachlarz farb akwarelowych w tubkach lub w postaci kostek pozwala na optymalny wybór.

Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera