Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Kategorie

Materiały kreślarskie

Materiały kreślarskie

Artystyczne produkty kreślarskie obejmują szeroką gamę narzędzi służących specjalistom w pracy zawodowej. Należą tu też materiały przygotowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb hobbystów i studentów oraz artykuły rozwijające wyobraźnię i zdolności manualne dzieci i młodzieży.

Wybierz kategorię materiałów kreślarskich:

Popularne kategorie w sklepie

Zobacz więcej kategorii

Narzędzia kreślarskie artystyczne

Po prostu pisaki, flamastry, markery, które służą kolorowaniu powierzchni. Pierwotnie stworzone dla dzieci, by wyrazistością kolorów i łatwością aplikacji dawały satysfakcję i kształtowały plastycznie zdolności najmłodszych. Dziś możemy wybierać wśród zarówno prostych, nietoksycznych i łatwo zmywalnych mazaków dla dzieci jak i wysoce specjalistycznych markerów dla artystów. Te ostatnie cechuje wyjątkowa trwałość pigmentu odpornego na wpływ światła, transparentność lub krycie, zmywalność lub wodoodporność, itp. Markery różnią się też końcówkami, które mogą mieć między innymi kształt miękkiego okrągłego pędzla.

Artykuły piśmiennicze i kaligrafia

Narzędzia służące do pięknego pisania. Bardzo trudna sztuka kaligrafowania stalówką lub piórem maczanym w tuszu, aczkolwiek wciąż praktykowana w swej tradycyjnej postaci, jest dziś łatwiejsza dzięki specjalnie stworzonym pisakom do kaligrafii. Są wypełnione trwałym tuszem i zaopatrzone w końcówki w kształtach tradycyjnych stalówek. Można nauczyć się kaligrafii bez kleksów i pięknie pisać dobierając do swoich potrzeb odpowiedni pisak, żelopis czy długopis w pełnej gamie barw ze złotym i srebrnym kolorem włącznie.

Cienkopisy techniczne

Stworzone dla inżynierów, chociaż chętnie używane są przez artystów ceniących precyzję i trwałość pigmentu. Zastępują tradycyjny rapidograf, bo są bardzo łatwe w użyciu. Mają odpowiedni trwały tusz i specjalną końcówkę, która utrzymuje stałą szerokość linii kreślenia w rozmiarach wymaganych dla projektów architektonicznych i konstruktorskich. Najwyżej cenione są produkty niemieckiej firmy Faber Castel i japońskiej Sakura.

Artykuły kreślarskie, którymi narysujesz i pokolorujesz swoje pomysły i kolorowe prace

Szybko chcesz zrealizować swoje artystyczne wizje. Sięgnij po pisaki i flamastry. Mają piękne wyraziste kolory, zamknięte w wygodnej oprawie z różnorodnymi końcówkami, np. w kształcie pędzla. Tusze i farby w najnowocześniejszych mazakach są trwałe i odporne na światło. Zwykle kryją malowaną powierzchnię permanentnie, ale też mogą być transparentne dając efekt malarstwa akwarelowego. Niektóre potrafią zabarwić gładką powierzchnię szklaną czy plastikową. Dlatego lubiane są przez projektantów mody, architektów, twórców komiksów, dekoratorów czy ilustratorów.

Cienkopisy do precyzyjnego rysunku

To specjalistyczne pisaki kreślarskie stworzone dla architektów, geodetów, studentów i uczniów kierunków technicznych. Mają wyjątkową końcówkę: piszący sztyft umieszczony jest w metalowej obręczy, która utrzymuje jego kształt i rozmiar w żądanych wymiarach. Nie zmienia się grubość linii w trakcie rysowania. Ponadto tak zabezpieczona końcówka pozwala na używanie cienkopisu do rysowania z szablonem i linijką na kalce technicznej i papierze. Doskonały trwały pigment i precyzja podobają się wymagającym artystom sztuk pięknych, grafikom, rysownikom, ilustratorom. Pisaki kreślarskie warto kupić i mieć pod ręką.

Narzędzia do kaligrafii, których nie może zabraknąć

Tradycyjne stalówki w obsadce, historyczne gęsie pióra, patyki lipowe zanurzane w kałamarzu z atramentem to początek kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania. Możemy ją posiąść korzystając z tych historycznych narzędzi, ale możemy też użyć nowoczesnych, wypełnionych tuszem pisaków do kaligrafii, wyposażonych w specjalne końcówki przypominające stalówki. Warto spróbować i pochwalić się pięknym pismem.

Kolorowe żelopisy i długopisy

Praktyczne długopisy w wygodnych oprawkach i wyjątkowe żelopisy wypełnione tuszem wyprodukowanym według specjalnej receptury imponują jakością i wygodą pisania. Niezastąpione przy konieczności tradycyjnego ręcznego pisania tekstów. Konieczne w pracy biurowej, w szkole i w domu. Warte uwagi, bo skuteczne i niezawodne.

Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera