Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Prasa drukarska, wałki do grafiki warsztatowej

Prasa drukarska, wałki do grafiki warsztatowej
Oferujemy narzędzia do grafiki warsztatowej, które umożliwiają profesjonalne wykonanie odbitki rysunku z przygotowanej matrycy. To ostatni etap procesu twórczego, który może zniweczyć lub uwieńczyć sukcesem cały trud włożony w przygotowanie wzorca. Wiemy, jak powstaje Twoja grafika. Cenimy wysiłek projektowania, rysowania i nanoszenia Twojego projektu na matrycę. Dlatego sprzedajemy tylko wysokiej jakości produkty, a wśród nich gumowe wałki do nakładania farby drukarskiej, wyprodukowane przez polską firmę Renesans. W naszym sklepie również oferujemy wygodne prasy drukarskie niemieckiego producenta ABIG i włoskiego RGM, które umożliwiają równomierny i mocny docisk papieru graficznego do matrycy. Twoje odbitki będą doskonałe i po prostu profesjonalne.

Wybierz ilość i dodaj
Wybierz ilość i dodaj

Co jeszcze polecamy do pracowni artysty grafika?

Na każdym etapie pracy nad grafiką potrzebujesz innych narzędzi. Dlatego w naszym sklepie znajdziesz je w różnych działach. Wśród przyborów rysunkowych są ołówki we wszystkich twardościach oraz kredki, które ułatwią projektowanie.

Dział Grafika, rzeźba obejmuje trzy kategorie produktów:

  • bazę do stworzenia matrycy: miękkie linoleum, drewniane tabliczki lipowe i gips;
  • narzędzia do rycia i żłobienia: rylce, igły, dłuta, żłobaki;
  • farby drukarskie: wodną albo olejną.

Odpowiedni papier do swoich odbitek możesz wybrać spośród arkuszy papieru renomowanych firm np. Canson, Fabriano czy Huhnemuhle, specjalnie dedykowanego grafikom w dziale Papiery.

Wynalezienie prasy drukarskiej

Praprzodkiem prasy drukarskiej były urządzenia używane już w starożytności do wyciskania soku z winogron lub oleju z oliwek. W czasach rzymskich udoskonalono je przez użycie specjalnej śruby, która dociskała ruchome części prasy. To drewniane urządzenie w XV wieku Jan Guttenberg zaadoptował do odciskania wzoru czcionek na papierze. Po 350 latach zamiast śruby zaczęto używać specjalnej dźwigni, a samo urządzenie produkować z metalu. Dziś w drukarniach używa się olbrzymich maszyn drukarskich o ogromnej wydajności. Jednak najcenniejsze są i mają największą wartość artystyczną oryginalne, ekskluzywne wydruki z pras ręcznych, wykonane przez artystów grafików.

Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera