Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Kategorie

Farby akrylowe artystyczne

Farby akrylowe artystyczne

O farbach akrylowych wiemy niemal wszystko, dlatego właśnie u nas znajdziesz najlepszej jakości akryle. Oferujemy je w bardzo dużej różnorodności, ponieważ wiemy, że dobór odpowiednich farb jest kluczowy dla artysty. Możesz kupić więc farby akrylowe w zestawach i na sztuki, w bardzo szerokiej gamie kolorów oraz zróżnicowanych pod względem gęstości i lepkości. Mamy farby tylko sprawdzonych producentów, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że akryl akrylowi nierówny.

Wybierz kategorię farb akrylowych:

Popularne kategorie w sklepie

Zobacz więcej kategorii

Dlaczego farby akrylowe są tak popularne

Między innymi ponieważ farby akrylowe są łatwe w użyciu, nietoksyczne, do momentu wyschnięcia rozpuszczalne wodą. Powstały jako alternatywa dla malarstwa olejnego ale życie pokazało, że znalazły znacznie szersze zastosowanie. Farbami akrylowymi można malować na bardzo różnorodnych podłożach, od płótna poprzez drewno, gips, papier, plastik, metal czy szkło. Ze względu na swą uniwersalność znalazły zastosowanie tak w malarstwie sztalugowym, jak i w szeroko pojętym zdobnictwie. Schną dość szybko, co może być dla jednych zaletą, dla innych zaś wadą. Żeby przedłużyć proces schnięcia stosuje się specjalne media. Dzięki mediom można też uzyskiwać unikalne efekty.

Artystyczne farby akrylowe – dla kogo?

Ze względu na wszechstronność polecane są dla uczniów, studentów, hobbystów, dekoratorów, artystów malarzy, konserwatorów zabytków. Wszechstronność akryli powoduje, że są idealnym wyborem dla poszukujących artystów. Można nimi malować w różnych technikach np. impasto czy pouring. Ze względu na czystość i głębie barw farby akrylowe bardzo są doceniane przez malarzy abstrakcjonistów.

Czy o tym wiedziałeś?

Żywice syntetyczne, to substancje produkowane w konsystencji płynnej, półpłynnej lub miękkiego ciała stałego. Żywice akrylowe charakteryzują się bardzo dużą elastycznością i są rozpuszczalne w wodzie, dzięki czemu idealnie sprawdzają się jako spoiwo farb oraz składnik mediów. Farby akrylowe składają się z pigmentu, żywicy akrylowej i wody. Nie powinny zawierać wypełniaczy, ponieważ wpływają one ujemnie na konsystencję, trwałość i barwę. Farba akrylowa najwyższej jakości powinna charakteryzować świetlistość, gładka konsystencja, głębokie i intensywne barwy. Muszą być przewidywalne oraz dawać twórcy swobodę i przyjemność z pracy. I właśnie takie farby chcemy ci zaoferować. Znajdziesz tu również szeroki wybór sprawdzonych mediów do akrylu, jakościowych pędzli malarskich i szpachelek. Jesteśmy przekonani, że oferowany przez nas wybór narzędzi artystycznych w pełni cię usatysfakcjonuje.

Malarstwo akrylowe

Malarstwo akrylowe jest nowoczesną techniką wykorzystującą farby stworzone na bazie syntetycznej żywicy akrylowej, którą rozcieńcza się wodą. Farba akrylowa łatwo rozprowadza się w wodzie i szybko wysycha. W tym wypadku konieczne jest dodawanie medium, które opóźnia schnięcie farby. Malowanie jest szybkie i efektowne, bo paleta tych farb bogatsza jest o kolory fluorescencyjne, a media o środki zmieniające konsystencję i wygląd tej farby. To farby zarówno dla wyrafinowanych artystów jak i początkujących malarzy. Chętnie używane przez studentów i młodzież.

Farby akrylowe, to dopiero XX wiek przyniósł światu artystycznemu ten nowy materiał malarski. Stworzone na bazie żywicy akrylowej mają swoiste właściwości. Zachowując możliwości artystyczne farb olejnych odróżniają się od nich zasadniczo: rozcieńcza się je wodą, a nie terpentyną i schną bardzo szybko. Mają łagodny zapach i nie wydzielają toksycznych oparów. Dzięki swej elastyczności nadają się do różnych technik malarskich. Mogą być stosowane jako farby kryjące lub transparentne. Można nakładać jednolite i cienkie warstwy lub grube z wyraźną fakturą. Współczesny przemysł wciąż dostarcza coraz to nowych środków i mediów wzbogacających właściwości farb akrylowych i dających bardzo szerokie możliwości artystycznego wyrazu. Dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej i ilościowej.

Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera