Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Kategorie

Mikstion akrylowy spirytusowy Blik do szkła i metalu 250 ml

(0) opinii
23980
Producent: Blik

Klej akrylowy Mikstion w dyspersji wodno-alkoholowej do złoceń i dekoracji szkła, metalu i plastiku imitacją płatków złota, srebra, miedzi, tzw szlagmetalem i szlagaluminium wewnątrz pomieszczeń - 250 ml.

Zobacz wszystkie Materiały do złoceń

Opis produktu

Mikstion alkoholowy (spirytusowy) to specjalny klej akrylowy, który maksymalnie uprości Ci proces przyklejania delikatnych metalowych płatków do powierzchni przedmiotów szklanych, metalowych lub plastikowych, które chcesz udekorować imitacją złota, srebra lub miedzi, a nawet prawdziwym złotem i srebrem w płatkach.

W odróżnieniu od wielu tradycyjnych historycznych technik złocenia, które wymagają ogromnej wiedzy i praktyki złotniczej, proces złocenia za pomocą akrylowego kleju w dyspersji wodno-alkoholowej jest tak prosty, że mogą go stosować amatorzy i hobbyści. Można go używać do dekoracji: luster, metalowych i szklanych naczyń i plastikowych przedmiotów z jednym zastrzeżeniem – tylko wewnątrz pomieszczeń.

Dlaczego warto kupić Mikstion spirytusowy?

Alkoholowy klej do złoceń to jeden z nowocześniejszych preparatów zdobniczych. Pojawił się wraz z opracowaniem receptury produkcji syntetycznej żywicy akrylowej. Mikstion alkoholowy jest żywicą kopolimerową na bazie akrylu w dyspersji wodno-alkoholowej wyprodukowany przez włoską firmę C.T.S. Konsystencją przypomina mleko zabarwione na delikatny różowy kolor, jednak po wyschnięciu jest całkowicie przezroczysty. Zapach ma dość dyskretny, lekko alkoholowy i praca z nim jest przyjemna.

Mikstion akrylowy spirytusowy schnie bardzo szybko, więc możesz zacząć pracę już po ok. 30 minutach od pokrycia klejem dekorowanej powierzchni. Ponadto swoje właściwości zachowuje przez około 24 godziny. Oznacza to, że masz dużo czasu na wykonanie swojej dekoracji precyzyjnie i starannie.

Klej akrylowy można rozcieńczać wodą, ale maksymalnie do 30%. W ten sposób możesz regulować jego rozlewność. Zyskasz cieńszą warstwę i zniwelujesz ślady pędzla, a złocona powierzchnia zachowa swoją gładkość.

Jak przyklejać złoto za pomocą Mikstionu akrylowego?

Najpierw należy przygotować powierzchnię dekorowanego przedmiotu. Powinna być czysta i odtłuszczona.

Na tak przygotowaną powierzchnię nakładaj mikstion pędzlem unikając zacieków. Odczekaj ok. 30 minut i delikatnie nakładaj płatki złota czy szlagmetalu za pomocą specjalnego pędzla pozłotniczego.

Ukończoną pracę zabezpiecz werniksem pozłotniczym, który uchroni cienką metaliczną powłokę przed uszkodzeniami mechanicznymi, a w przypadku szlagmetali przed utlenieniem.

Teraz pozostaje Ci cieszyć oczy efektami złocenia.

Sposób użycia i przechowywania mikstionu

Mikstion akrylowy spirytusowy Blik konfekcjonowany jest w plastikowych przezroczystych butelkach zakręcanych nakrętką typu push-off, aby zabezpieczyć butelkę przed otwarciem jej przez dzieci.

Mikstion akrylowy może być przechowywany w temperaturze pokojowej, ale należy go chronić przed zamarznięciem.

W celu użycia należy potrzebną ilość kleju odlać do oddzielnego naczynia, a butelkę dokładnie zakręcić. Unikniesz wysychania kleju w butelce i zabrudzenia go.

44,90
Koszt dostawy
  • 11,90 zł Pocztex 2.0
  • 13,50 zł InPost
  • 21,00 zł DPD
  • 0,00 zł odbiór w sklepie w Toruniu,
Powiadomienie o dostępności: Mikstion akrylowy spirytusowy Blik do szkła i metalu 250 ml

Na podany adres e-mail zostanie wysłane powiadomienie, gdy produkt będzie dostępny w naszym magazynie

Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera