Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Kategorie

Mikstion akrylowy Blik 150 ml

(0) opinii
6684
Producent: Blik

Klej akrylowy Mikstion do złoceń i dekoracji imitacją płatków złota, srebra, miedzi, tzw szlagmetalem i szlagaluminium wewnątrz pomieszczeń - 150 ml

Zobacz wszystkie Materiały do złoceń

Opis produktu

Mikstion akrylowy to specjalny klej, który maksymalnie uprości Ci proces przyklejania delikatnych metalowych płatków do powierzchni różnych przedmiotów, które chcesz udekorować imitacją złota, srebra lub miedzi, a nawet prawdziwym złotem i srebrem w płatkach. W odróżnieniu od wielu tradycyjnych historycznych technik złocenia, które wymagają ogromnej wiedzy i praktyki złotniczej, proces złocenia za pomocą akrylowego kleju jest tak prosty, że mogą go stosować amatorzy i hobbyści. Można go używać do wszelkiego rodzaju dekoracji: ram, stiuków, figurek gipsowych, elementów drewnianych itp. z jednym zastrzeżeniem – tylko wewnątrz pomieszczeń.

Dlaczego polecamy Mikstion akrylowy?

Akrylowy klej do złoceń to jeden z nowocześniejszych preparatów zdobniczych. Pojawił się wraz z opracowaniem receptury produkcji syntetycznej żywicy akrylowej. Mikstion akrylowy jest żywicą kopolimerową na bazie akrylu w dyspersji wodnej wyprodukowany przez włoską firmę C.T.S. Konsystencją i kolorem przypomina mleko, jednak po wyschnięciu jest całkowicie przezroczysty. Zapach ma dość dyskretny i praca z nim jest przyjemna.

Mikstion akrylowy schnie dość szybko, więc możesz zacząć pracę już po ok. 40 minutach od pokrycia klejem dekorowanej powierzchni. Ponadto swoje właściwości zachowuje przez około 24 godziny. Oznacza to, że masz dużo czasu na wykonanie swojej dekoracji precyzyjnie i starannie.

Klej akrylowy można rozcieńczać wodą, ale maksymalnie do 30%. W ten sposób możesz regulować jego rozlewność. Zyskasz cieńszą warstwę i zniwelujesz ślady pędzla, a złocona powierzchnia będzie gładsza.

Jak przyklejać złoto za pomocą Mikstionu akrylowego?

Najpierw należy przygotować powierzchnię dekorowanego przedmiotu. Powinna być zabezpieczona przed wchłanianiem wody, a więc zagruntowana i gładka. Wystarczy pokryć ją farbą akrylową w odpowiednim kolorze albo szelakiem. Praktycy wiedzą, że metaliczne płatki do dekoracji są bardzo cienkie i kolor podłoża delikatnie zmienia ich odcień. Czerwień nada im ton ciepły, a żółty kolor je rozjaśni.

Nie zawsze wystarcza farba. Powierzchnie bardzo szorstkie wymagają zastosowania profesjonalnych i specjalistycznych gruntów. Łatwe w użyciu są grunty na bazie akrylu. Zapytaj sprzedawcę, który będzie odpowiedni do Twojej pracy.

Na tak przygotowaną powierzchnię nakładaj mikstion pędzlem unikając zacieków. Odczekaj ok. 40 minut i delikatnie nakładaj płatki złota czy szlagmetalu za pomocą specjalnego pędzla pozłotniczego.

Ukończoną pracę zabezpiecz werniksem pozłotniczym, który uchroni cienką metaliczną powłokę przed uszkodzeniami mechanicznymi, a w przypadku szlagmetali przed utlenieniem.

Teraz pozostaje Ci cieszyć oczy efektami złocenia.

Sposób użycia i przechowywania mikstionu

Mikstion akrylowy Blik konfekcjonowany jest w plastikowych przezroczystych butelkach zakręcanych nakrętką typu push-off, aby zabezpieczyć butelkę przed otwarciem jej przez dzieci.

Mikstion akrylowy może być przechowywany w temperaturze pokojowej, ale należy go chronić przed zamarznięciem.

W celu użycia należy potrzebną ilość kleju odlać do oddzielnego naczynia, a butelkę dokładnie zakręcić. Unikniesz wysychania kleju w butelce i zabrudzenia go.

25,60
Koszt dostawy
  • 11,90 zł Pocztex 2.0
  • 13,50 zł InPost
  • 21,00 zł DPD
  • 0,00 zł odbiór w sklepie w Toruniu,

Często kupowane

Milliput Terracota epoksydowa masa do modelowania
Milliput Terracota epoksydowa masa do modelowania 22,90 Milliput Terracota epoksydowa masa do modelowania

Masa klejowa Milliput terracota

Powiadomienie o dostępności: Mikstion akrylowy Blik 150 ml

Na podany adres e-mail zostanie wysłane powiadomienie, gdy produkt będzie dostępny w naszym magazynie

Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera