Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Kategorie

Zestaw do kaligrafii Winsor&Newton Calligraphy Set drewniana kaseta

(0) opinii
20738 094376970661
Producent: Winsor&Newton

Calligraphy Set Wooden Box firmy Winsor&Newton to komplet, który w drewnianej kasecie zawiera tusz w 8 kolorach i 5 stalówek z obsadką do profesjonalnej kaligrafii.

Zobacz wszystkie Kaligrafia, stalówki, pióra

Opis produktu

Zestaw do kaligrafii Winsor&Newton zawiera drewnianą lakierowaną obsadkę i 5 stalówek ściętych prosto typu Leonardt Round Hand w różnych szerokościach. Tymi stalówkami możesz pisać w takich stylach kaligraficznych jak: italika, uncjała, minuskuła karolińska i tekstura gotycka. Ponieważ te stalówki są ścięte prosto, mogą ich używać zarówno osoby praworęczne jak i leworęczne.

W komplecie jest 8 buteleczek w kształcie kałamarza o pojemności 14 ml z tuszem kreślarskim w kolorach: Black Indian (czarny) i Gold (złoty), silver (srebrny), nut brown (brązowy), canary yellow (żółty), scarlet (czerwony), cobalt (niebieski), emerald (zielony) . Paletę barw możesz uzupełnić o pozostałe 18 kolorów, które znajdziesz w naszym sklepie w dziale z tuszem rysunkowym Winsor&Newton Drawing Ink. Spoiwem tego tuszu jest szelak, który po wyschnięciu nie rozpuszcza się w wodzie, co zapewnia mu trwałość i wodoodporność.

W zestawie jest instrukcja z wzorami liter dla początkujących w języku angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim.

Ten piękny, prezentowy komplet artykułów do kaligrafii i rysunku w drewnianym pudełku w eleganckiej obwolucie, z miejscem na przechowywanie tuszu i stalówek zapewni Ci wygodę podczas pisania i ład na biurku

Kaligrafia – sztuka pisania

Kaligrafia ma bogatą historię. Już w najdalszej starożytności szukano sposobów utrwalenia i przekazywania informacji. Wykorzystując dostępne środki tworzono coraz to nowe techniki pisma aż do istniejących współcześnie. Z podziwem patrzymy na starożytne i średniowieczne rękopisy, które zachwycają starannością i dekoracyjnością pisma podnosząc kaligrafię do roli sztuki. Wynalezienie druku zmieniło znaczenie tej sztuki, ale jej nie wyparło. Nadal jest pożądana z wielu względów.

Praktykowanie kaligrafii ćwiczy koncentrację, zdolności manualne i owocuje pięknym, eleganckim charakterem pisma. Daje też wiele możliwości artystycznego wyrazu w rysunku tuszem. Wypróbuj wszystkie tusze i stalówki z kompletu Winsor&Newton Calligraphy Set i świadomie zdecyduj, jak ma wyglądać Twoje pismo. Zastosuj je do dekoracji kartek z życzeniami czy podziękowaniami. Kolorowe tusze możesz wykorzystać także do szkicowania i rysowania obrazów i projektowania ilustracji.

Dlaczego tusz źle spływa ze stalówki?

Myślisz, że stalówka źle pisze, bo nie potrafisz kaligrafować? Tusz źle spływa i linie liter mają przerwy. Nie pomaga zwiększanie nacisku na stalówkę, a kolejne nabieranie tuszu powoduje tylko powstawanie kleksów. Nie zniechęcaj się i nie rezygnuj!

Twoje stalówki są dobre. Zostały jedynie pokryte wodoodporną substancją, która chroni je w czasie przechowywania. To ona utrudnia spływanie tuszu i atramentu ze stalówki w trakcie pisania. Przed pierwszym użyciem wystarczy tę chemiczną substancję zmyć pastą do zębów lub płynem do naczyń za pomocą delikatnej szczoteczki do zębów. Po wysuszeniu stalówka będzie rysować równo, bo tusz będzie z niej spływał gładko.

239,00
Koszt dostawy
  • 11,90 zł Pocztex 2.0
  • 13,50 zł InPost
  • 21,00 zł DPD
  • 0,00 zł odbiór w sklepie w Toruniu,
Powiadomienie o dostępności: Zestaw do kaligrafii Winsor&Newton Calligraphy Set drewniana kaseta

Na podany adres e-mail zostanie wysłane powiadomienie, gdy produkt będzie dostępny w naszym magazynie

Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera