Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Kategorie

Akwarele metaliczne Kuretake Gansai Tambi Gem Colors, zestaw 6 kol

(0) opinii
20006 4901427292435

Komplet farb akwarelowych Gansai Tambi Gem Colors japońskiego producenta Kuretake to 6 metalicznych kolorów w kostce do dekoracyjnej kaligrafii, brush letteringu oraz ilustracji.

Zobacz wszystkie Zestawy farb akwarelowych

Opis produktu

Kuretake Gansai Tambi Gem Colors powstały według tradycyjnych metod ręcznej produkcji tuszu Sumi w sztabkach. Mają kremową konsystencję, dobrze rozpuszczają się w wodzie i łatwo dają się nabierać na pędzel. Możesz użyć do pisania także stalówkę. Wtedy farbę na stalówkę nałóż za pomocą pędzla.

Akwarele Gansai Tambi Gem są głęboko nasycone pigmentem i wzbogacone mineralnym pyłem z miki, który nadaje im perłowy blask. Kolory są intensywne, kryjące i dobrze się ze sobą łączą, a ich perłowy blask wyjątkowo prezentuje się na czarnym i ciemnych odcieniach papieru. Na białym papierze japońskie perłowe akwarele wyglądają wręcz bajecznie. Z ich pomocą stworzysz prześliczne romantyczne dekoracje, ilustracje, zaproszenia, kartki okolicznościowe ślubne, komunijne czy chrzcielne.

Japońskie akwarele są bezpieczne dla zdrowia. Nadano im certyfikat ACMI AP (The Art and Creative Materials Institute), ponieważ w procesie produkcji nie użyto toksycznych składników. Można podarować je dzieciom. W ich składzie nie ma również miodu i żółci bydlęcej jak w większości farb akwarelowych. Są przykładem japońskiej perfekcji i myśli artystycznej. Świetnie sprawdzą się w roli prezentu. Jeśli potrzebujesz więcej odcieni złota, sięgnij po bliźniaczy zestaw Kuretake Gansai Tambi Starry, który składa się z 6 różnych odmian złotego koloru.

Parametry zestawu

Wymiary kostki farby: 4,8 cm x 2,9 cm

Wymiary pudełka: 19,4 cm x 7 cm x 1,6 cm

Kolory kostek:

Gem Red (czerwony metaliczny),

Gem Pink (różowy metaliczny),

Yellow Gold (złoty),

Gem Green (zielony metaliczny),

Gem Blue (niebieski metaliczny),

Gem Violet (fioletowy metaliczny)

Malarstwo sumi-e

Sumi-e to tradycyjne monochromatyczne malarstwo japońskie. Słowo „boku”/”sumi” w języku japońskim oznacza czarny tusz, „ga”/”e” to obraz, a „sui”- woda. Polega na malowaniu obrazów i kaligrafowaniu znaków za pomocą specjalnego okrągłego miękkiego pędzla z naturalnego włosia. Używa się w tej sztuce czarnego tuszu w postaci sztabki, którą trzeba rozpuścić, a raczej utrzeć z wodą na kamiennej płytce. Tak przygotowany tusz można nakładać na papier ryżowy albo na jedwab. Istotny jest w tej technice specyficzny sposób trzymania pędzla – pionowo pomiędzy palcami. Sztuka polegała na malowaniu bez szkicu i bez poprawiania – jednym pociągnięciem pędzla”. Jedna pomyłka dyskwalifikowała cały obraz i zmuszała do pracy na nowo.

Sumi-e swój początek ma w Chinach. Do Japonii przynieśli je w średniowieczu mnisi i nauczyciele buddyzmu „zen”. Dla nich był to sposób medytacji. Praktykowanie tak trudnej sztuki wymagało maksymalnego skupienia i ciągłego doskonalenia. Cały proces sprzyjał kontemplacji. Elitarny charakter malarstwa tuszem techniką sumi-e sprawił, że zaczęli go praktykować także japońscy arystokraci i samuraje.

Z czasem powstało wiele różnych technik, nawet używających koloru. Dziś wszystkie nazywa się „suibokuga”. To do nich możemy zaliczyć perłowe farby akwarelowe firmy Kuretake.

75,90
Koszt dostawy
  • 11,90 zł Pocztex 2.0
  • 13,50 zł InPost
  • 21,00 zł DPD
  • 0,00 zł odbiór w sklepie w Toruniu,
Powiadomienie o dostępności: Akwarele metaliczne Kuretake Gansai Tambi Gem Colors, zestaw 6 kol

Na podany adres e-mail zostanie wysłane powiadomienie, gdy produkt będzie dostępny w naszym magazynie

Szybka Dostawa
Szybka Dostawa Wygodne formy dostawy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja
Gwarancja najwyższej jakości
Rekomendacja
Rekomendacja Serwisu Plastyk.pl

Kurierzy / płatności

Zapis do newslettera