Węgiel

Węglem rysowano od zawsze. Naturalny węgiel rysunkowy jest zwęgloną gałązką wierzby, bukszpanu czy winorośli. Dając delikatną i łatwo usuwalną linię nadaje się szczególnie do wykonywania szkiców pod prace malarskie. Rysunek węglem stał się samodzielną techniką, gdy zaproponowano artystom węgiel prasowany. Daje on wyrazistą kreskę o intensywnej czerni. Połączenie z bielą pozwala na osiągnięcie bardzo ekspresyjnych dzieł. Węgiel w postaci naturalnej, prasowany, w sztabkach czy w ołówku, a nawet zabarwiony pigmentem daje szerokie możliwości artystycznego wyrazu.

Węgiel 

Węgiel prasowany w sztyfcie mix na blistrze 8683 produkcji czeskiej firmy Koh-I-Noor jest bardzo praktycznym narzędziem do szkicu i rysunku zarówno detali

GIOCONDA węgiel prasowany 8694. Czarny węgiel prasowany. Doskonały do swobodnych ekspresyjnych prac graficznych i szkiców niewymagających odwzorowania wielu szczegółów. Sprawdza się w rysunkach na dużych formatach.

Miękki i naturalny węgiel wierzbowy firmy Astra Artea do rysowania i szkicowania na różnych powierzchniach. Komplet 6 pałeczek o średnicy ok 6-8 mm.