Sepia, sangwina, kreda

Nazwy niektórych barw pochodzą od nazwy źródła, z którego je pozyskiwano. Sepia jest brązową wydzieliną wytwarzaną przez pewien gatunek mątw. Sangwina to kolor czerwony jak krew, a kreda pochodzi oczywiście od nazwy skały. Oryginalną sepię i sangwinę zastąpiono już tańszymi tlenkami żelaza, które ponadto pozwalają uzyskać więcej szlachetnych odcieni brązu. Dostępne w różnych formach kredek, wkładów czy sztyftów sprawiają, że te techniki rysunku są podstawowym warsztatem każdego artysty.

Sepia, sangwina, kreda 

Sepia czerwona Gioconda 8802 w kredce charakteryzuje się bardzo dobrym kryciem, a wyjątkowy odcień czerwieni zawdzięcza procesowi utleniania żelaza.

Pastel biała Gioconda 8801 w kredce charakteryzuje się intensywną bielą i bardzo dobrym kryciem.

Sepia jasnobrązowa Gioconda 8803 w kredce charakteryzuje się bardzo dobrym kryciem, a wyjątkowy odcień brązu zawdzięcza procesowi utleniania żelaza.

Sepia ciemnobrązowa Gioconda 8804 w kredce charakteryzuje się bardzo dobrym kryciem, a wyjątkowy odcień brązu zawdzięcza procesowi utleniania żelaza.

Zestaw sztyftów sepii czeskiej firmy Koh-I-Noor zawiera 6 bloczków o rozmiarach 7x7x70 mm w kolorach czerwonej, jasnobrązowej i ciemnobrązowej sepii

Wkład sepia czerwona do ołówka automatycznego "Kubuś" ma kształt zaostrzonego okrągłego sztyftu o długości 120 mm i średnicy 5,6 mm.

Wkład pastel biała do ołówka automatycznego "Kubuś" ma kształt zaostrzonego okrągłego sztyftu o długości 120 mm i średnicy 5,6 mm.

Wkład sepia ciemnobrązowa do ołówka automatycznego "Kubuś" ma kształt zaostrzonego okrągłego sztyftu o długości 120 mm i średnicy 5,6 mm.

Miks wkładów do ołówka automatycznego "Kubuś" ma kształt zaostrzonego okrągłego sztyftu o długości 120 mm i średnicy 5,6 mm. Charakteryzuje się dobrym kryciem.