Opis produktu
Kuretake Gansai Tambi Starry Colors powstały według tradycyjnych metod ręcznej produkcji tuszu Sumi w sztabkach. Mają kremową konsystencję, dobrze rozpuszczają się w wodzie i łatwo dają się nabierać na pędzel. Możesz użyć do pisania także stalówkę. Wtedy farbę na stalówkę nałóż za pomocą pędzla.
Akwarele Gansai Tambi Starry są głęboko nasycone pigmentem i wzbogacone mineralnym pyłem z miki, który nadaje im perłowy blask. Kolory są intensywne, kryjące i dobrze się ze sobą łączą, a ich gwieździsty blask wyjątkowo prezentuje się na czarnym i ciemnych odcieniach papieru. Na białym papierze japońskie złote akwarele wyglądają wręcz bajecznie. Z ich pomocą stworzysz prześliczne romantyczne dekoracje, ilustracje, zaproszenia, kartki okolicznościowe ślubne, komunijne czy chrzcielne.
Tradycyjne receptury nie zawierały miodu ani żółci bydlęcej, toteż w akwarelach Gansai Tambi Starry również ich nie ma. Ze względu na nowoczesne złote pigmenty dodano jednak benzizotiazolon, który może powodować wystąpienie reakcji alergicznej.
Farby akwarelowe Kuretake Gansai Tambi Starry są przykładem japońskiej perfekcji i myśli artystycznej. Świetnie sprawdzą się w roli prezentu. Jeśli wolisz perłowy blask w różnych kolorach sięgnij po bliźniaczy zestaw Kuretake Gansai Tambi Gem, który ponadto jest bezpieczny dla zdrowia, ponieważ ma przyznany certyfikat ACMI AP (The Art and Creative Materials Institute).
Parametry zestawu
Wymiary kostki farby: 4,8 cm x 2,9 cm
Wymiary pudełka: 19,4 cm x 7 cm x 1,6 cm
Kolory kostek:
blue gold (niebieskie złoto),
red gold (czerwone złoto),
yellow gold (żółte złoto),
champagne gold (szampańskie złoto),
light gold (jasne złoto) ,
white gold (białe złoto)
Malarstwo sumi-e
Sumi-e to tradycyjne monochromatyczne malarstwo japońskie. Słowo „boku”/”sumi” w języku japońskim oznacza czarny tusz, „ga”/”e” to obraz, a „sui”- woda. Polega na malowaniu obrazów i kaligrafowaniu znaków za pomocą specjalnego okrągłego miękkiego pędzla z naturalnego włosia. Używa się w tej sztuce czarnego tuszu w postaci sztabki, którą trzeba rozpuścić, a raczej utrzeć z wodą na kamiennej płytce. Tak przygotowany tusz można nakładać na papier ryżowy albo na jedwab. Istotny jest w tej technice specyficzny sposób trzymania pędzla – pionowo pomiędzy palcami. Sztuka polegała na malowaniu bez szkicu i bez poprawiania – jednym pociągnięciem pędzla”. Jedna pomyłka dyskwalifikowała cały obraz i zmuszała do pracy na nowo.
Sumi-e swój początek ma w Chinach. Do Japonii przynieśli je w średniowieczu mnisi i nauczyciele buddyzmu „zen”. Dla nich był to sposób medytacji. Praktykowanie tak trudnej sztuki wymagało maksymalnego skupienia i ciągłego doskonalenia. Cały proces sprzyjał kontemplacji. Elitarny charakter malarstwa tuszem techniką sumi-e sprawił, że zaczęli go praktykować także japońscy arystokraci i samuraje.
Z czasem powstało wiele różnych technik, nawet używających koloru. Dziś wszystkie nazywa się „suibokuga”. To do nich możemy zaliczyć złote farby akwarelowe firmy Kuretake.