Farby akwarelowe

Farby akwarelowe

Malowanie akwarelami jest najwygodniejszą techniką, od której swoją przygodę malarską rozpoczynają dzieci, a prawdziwi artyści posługując się nią dowodzą mistrzostwa i kunsztu swojego artystycznego warsztatu. Szeroki wachlarz farb akwarelowych w tubkach lub w postaci kostek pozwala na optymalny wybór. Popularnym wśród artystów, studentów sztuki medium rysunkowym i malarskim jest tusz, pozwalający na szybkie, ekspresyjne szkice. Występuje w sztabkach, a także w postaci płynnej i w różnych kolorach. Niezależnie od mnogości receptur wszystkie tusze są doskonałym narzędziem piśmienniczym, rysunkowym i malarskim, odpornym na wilgoć i wpływ światła.

Farby wodne czy akwarelowe

Twórcze dążenia człowieka zrodziły potrzebę pokrywania większych przestrzeni na papierze jednolitą barwą. Odpowiednio dobrany pigment połączony z substancjami wiążącymi i rozpuszczalnymi w wodzie dał w efekcie pierwsze farby. Dziś nazywamy je wodnymi, czyli akwarelami. Ich istotą jest wykorzystanie bieli papieru i transparentności farby do uzyskania blasku światła i bogactwa odcieni barw.

Malowanie akwarelami jest najwygodniejszą techniką, od której swoją przygodę malarską rozpoczynają dzieci, a prawdziwi artyści posługując się nią dowodzą mistrzostwa i kunsztu swojego artystycznego warsztatu. Do stworzenia prawdziwego dzieła sztuki wystarczy małe pudełko farb, kilka pędzli, papier i odrobina wody. Szeroki wachlarz farb akwarelowych w tubkach lub w postaci kostek pozwala na optymalny wybór.